EĞİTİM
FIFA MEDICAL CENTRE OF EXCELLENCE

EĞİTİM ve ARAŞTIRMA

"Acıbadem Sports" Sporcu Sağlığı Merkezi iki kıtayı birbirine bağlayan İstanbul'da, tam donanımlı Acıbadem Fulya Hastanesi'nin hemen yanında 4.500 metrekarelik alan üzerinde hizmet vermektedir ve FIFA Medical Centre of Excellence sertifikasının 2012'den beri Türkiye’deki ilk ve tek sahibi konumundadır.

Eğitim ve Araştırma

Acıbadem Sports, spor bilimleri ve spor hekimliği alanında tüm güncel metodoloji ve teknolojileri Acıbadem Üniversitesi iş birliği ile bilimsel çalışma ve akademik araştırmalar ile test edebilme, geliştirme ve saha uygulamalarına entegre edebilme fırsatı sunuyor. Her seviyede olan sporcular ile çalışıyor ve veri topluyor. Bilimsel çalışmaları, ulusal ve uluslararası tüm platformlarda sunarak spor bilimine katkı sağlamayı hedefliyor.

Acıbadem Sports, uluslararası platformlarda etkili olabilecek bilimsel kongre ve konferans organizasyonlarının da öncüsü olmaktadır. Türkiye Futbol Federasyonu ile işbirliğiyle Maç ve Performans Analizi ve Sporcu Monitörizasyonu Sertifikasyon Eğitimleri Acıbadem Sports’ta gerçekleşiyor. Her sporcu branşında ve sektörün gereksinimleri doğrultusunda bu eğitimlerin sayısını arttırarak Türkiye’de sporcun gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyor. Ayrıca her ay Fizik Tedavi, Ortopedi ve Performans konusunda sempozyumlar düzenleniyor.