HAKKIMIZDA
FIFA MEDICAL CENTRE OF EXCELLENCE

HAKKIMIZDA

"Acıbadem Sports" Sporcu Sağlığı Merkezi iki kıtayı birbirine bağlayan İstanbul'da, tam donanımlı Acıbadem Fulya Hastanesi'nin hemen yanında 4.500 metrekarelik alan üzerinde hizmet vermektedir ve FIFA Medical Centre of Excellence sertifikasının 2012'den beri Türkiye’deki ilk ve tek sahibi konumundadır.

Merkezimizde Spor hekimliği ve spor bilimleri alanlarındaki uzmanların önderliğinde uluslararası standartlarda koruyucu hekimlik, teşhis, tedavi, atletik performans ve sportif fizyoterapi hizmeti verilmektedir. Güncel akademik araştırmaların rehberliğinde gelişmiş teknoloji ve teknik uzmanlık kullanılarak yaralanmaları önleme, programlarının geliştirilmesi, uygulanması ve sporcuların eğitimi ekibimizin temel felsefesini oluşturuyor. Spor yaralanmalarından sonra, ilk müdahaleden tekrar spora dönüş anına kadar geçen sürede multidisipliner bir çalışam doğrultusunda spor hekimi, fizyoterapist, manuel terapi uzmanı, spor psikoloğu, diyetisyen ve atletik performans hocalarından oluşan bir ekip tarafından değerlendirilip uygun tedavi programıyla takip edilmektedir.

Merkezdeki tedavi ve rehabilitasyon sürecinde, birçok teknoloji ürünü cihaz ve olanaktan (kapalı havuzda aquaterapi, yer çekimsiz ortamda koşu , hipoksik ortamda yüksek irtifa çalışması ve -110 derecede tüm vücut kryoterapi) etkin şekilde yararlanılmaktadır.

Acıbadem Sports Sporcu Sağlığı Merkezi hemen yanında konumlanmış olan tam donanımlı Acıbadem Fulya Hastanesi ile entegrasyonu sayesinde, uluslararası alanda tanınmış spor travmatolojisi, artroskopik cerrahi, el cerrahisi, spinal cerrahi, ayak &ayak bileği cerrahisi, kardiyoloji ve kardiyovasküler cerrahi, endokrinoloji, iç hastalıkları vb birçok uzman ile birlikte her türlü radyolojik görüntüleme ve cerrahi uygulama olanaklarını da içerisinde barındırmaktadır. Merkezimizin direktörlüğünü yapan Prof. Ömer Faruk Taşer, aynı zamanda hem Acıbadem Fulya Hastanesi Ortopedi Bölümü Başkanlığı'nı hem de Türkiye Futbol Federasyonu Sağlık Kurulu Başkanlığı'nı da yürütmektedir.

Merkezimizde, uluslararası standartlarda, uzman fizyoterapistlerimizle, ileri teknolojik cihazlar ve güçlü alt yapımızla tanı ve tedavi sunuyoruz. Ameliyat sonrası gelişmiş rehabilitasyon teknikleri ile normal yaşantınıza hızlı bir şekilde dönmenizi sağlıyoruz. Multidisipliner yaklaşımımızla sizler için fark yaratıyoruz.

4.500 m2’lik merkez içerisinde yüksek teknoloji ve giyilebilir sensörlerden oluşturulmuş Acıbadem Mobile Sports Lab aynı zamanda sporcuların antrenmanlarını aksatmadan her yerde hizmet verilebiliyor. Acıbadem Sports kadrosu, tamamen spor hekimliği ve bilimlerine odaklanan yapısı ile Türkiye’nin her branşta önde gelen takımlarında çalışan, danışmanlık veren ve tanınmış ortopedistler, spor hekimleri, spor bilimcileri, fizyoterapistler, kondisyonerler, veri analistleri, egzersiz fizyologları ve beslenme uzmanlarından oluşmaktadır.

Spor bilimini, teknolojisini ve alandaki tecrübesini kullanarak yaralanma önleyici programlar geliştirmek, maksimal atletik performansı sağlayabilmek ve spor hekimliği ile spor bilimleri alanında eğitim hizmetleri veren Acıbadem Sports ulusal ve uluslararası birçok saygın takım ve federasyonu ile birlikte dünyanın önde gelen organizasyonlarına sağlık sponsoru olarak da hizmet veriyor.

Acıbadem Sports, Sporcu Sağlığı Merkezi'nin yanında aynı zamanda herkese açık Fitness & Wellness alanını da aynı çatı altında birleştirerek fark yaratmakta olup; bilinçli spor yapmak isteyenler için “her yaştan sporsever için sağlıklı spor” anlayışı ile sağlıklı bir yaşam noktası sunmaktadır.

Neden Acıbadem Sports?

1- Uluslararası Standartlar

Acıbadem Sports, spor hekimliği ve bilimleri alanında uzmanların önderliğinde uluslararası standartlarda koruyucu hekimlik, teşhis, tedavi ve atletik performans yönetim hizmeti veriyor.

2- Yüksek Teknolojiye Sahip Altyapı

Mobile Sports Lab’dan Sporcu Monitörizasyonuna, Yaralanmayı Önleme ve Risk Analizine kadar sporu ve sporcu sağlığını teknoloji ve bilimle birleştirici tüm teknolojik alt yapısıya sahiptir. Sahip olduğu yüksek teknoloji sayesinde özel sensörlü cihazlar ve ekipmanlar ile zaman kaybı olmadan daha hızlı, hassas ve objektif bir şekilde sporcular monitörize ediliyor.

3- Kişiye Özel Egzersiz Programı

Acıbadem Sports bireyin vücut özelliklerine göre sakatlık önleyici program geliştirdiği gibi tedavi sonrasına yönelik olarak da egzersiz ve bakım uygulamaları geliştiriyor. Merkez içerisinde bulunan analiz cihazlar ve uzman kadro ile tamamen kişiye özgü bir hizmet verilerek kişinin en yüksek verimi almasını amaçlanıyor.

4- Multidisipliner Yaklaşım

Acıbadem Fulya Hastanesi entegrasyonu sayesinde birçok branşta hizmet verebilen Acıbadem Sports’ta bireyler uzman ekip tarafından değerlendirilip koordineli bir şekilde takip edilebiliyor.

5- Koruyucu Sağlık Yaklaşımı

Gelişmiş teknolojik cihazlar yardımıyla spor ve aktivite sırasındaki durum değerlendirmelerini yapabilen Acıbadem Sports, bireyleri olası bir sakatlık ya da yaralanmadan koruma ve iyileştirme felsefesini benimsiyor.

6- Ameliyat Sonrası Bakım

Ameliyat sonrasında, Ortopedi ve Travmatoloji, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Spor Hekimliği, Algoloji, Spor Kardiyolojisi, Podiatri, Beslenme Uzmanı, Uygulamalı Biyomekanik, Psikoloji, Fizyoterapi gibi farklı branşlardan hekimler ve uzmanlarla koordineli bir çalışma yürütülerek ameliyat sonrasında da sağlık ve bakım hizmeti veriliyor.

7- Performans Alanı

Acıbadem Sports performans alanı sayesinde kişinin yaptığı spor türüne göre aktivite sırasındaki vücut fonksiyonlarını ölçmeyi ve buna uygun değerlendirmeleri yapmaya olanak sağlıyor.

8- Eğitim Olanakları

Spor kulüpleri ve federasyonların doktor, fizyoterapist, spor bilimci ve antrenörlerine eğitim veren Acıbadem Sports Akademi (ASA) alanında uzman kadrosuyla Türk Sporunu bir adım ötesine taşıyor. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından akredite olan sertifikalı eğitimlerine başlayan ASA; ilk sertifikalarını Sporda GPS Kullanımı ve Analizi ile Spor Teknolojileri ve Veri Analizi kursları ile vermiştir.

9- Etkinlik Tecrübesi

Acıbadem Sports, birçok ulusal ve uluslararası takıma sponsorluk yaptığı gibi aynı zamanda önemli organizasyonlara da ev sahipliği yapmıştır. Türkiye Futbol Federasyonu, Türkiye Basketbol Federasyonu, Türkiye Voleybol Federasyonu, Türkiye Hentbol Federasyonu, Türkiye Tenis Federasyonu, Beşiktaş Jimnastik Kulübü gibi kulüplere hizmet veriyor.

10- FIFA Akreditasyonu

FIFA akreditasyonu ile birlikte Türkiye’nin ilk ve tek örnek kuruluşu olan Acıbadem Sports, dünyada sadece 42 merkezde bulunan "FIFA Medical Centre of Excellence" sertifikası alarak FIFA tarafından "mükemmeliyet merkezi" olarak tescillenmiştir.

  • Türkiye Basketbol Federasyonu
  • Türkiye Futbol Federasyonu
  • Türkiye Voleybol Federasyonu