ORTOPEDİ & SPOR TRAVMATOLOJİSİ
FIFA MEDICAL CENTRE OF EXCELLENCE

SPOR KARDİYOLOJİSİ

"Acıbadem Sports" Sporcu Sağlığı Merkezi iki kıtayı birbirine bağlayan İstanbul'da, tam donanımlı Acıbadem Fulya Hastanesi'nin hemen yanında 4.500 metrekarelik alan üzerinde hizmet vermektedir ve FIFA Medical Centre of Excellence sertifikasının 2012'den beri Türkiye’deki ilk ve tek sahibi konumundadır.

Spor Kardiyolojisi

Kardiyologların gözetiminde ekokardiyografi, egzersiz ve ritim laboratuvarları hizmetlerinin yanı sıra ayakta kan basıncı monitorizasyonu gibi testler uygulanıyor. Ayrıca göğüs hastalıkları uzmanlarıyla solunum fonksiyon testleri, sporcunun maksimum oksijen tüketim kapasitesi, astımlı sporcuların spor yapma izinlerinin ve nasıl spor yapabileceklerinin planlaması da yapılıyor. Sporculara özel sunulan hizmetler:

  • Sezon öncesinde, süresince ve sonrasında tıbbi konsültasyon
  • Tespit edilen problemlerin kapsamlı tedavisi
  • Spor yapmak isteyen ve kronik hastalığı bulunan hastaların değerlendirilmesi; bu kişilerin risk değerlendirmelerinin yapılması, egzersiz planları ve seviyelerinin belirlenmesi
  • Solunum fonksiyon testleri
  • Laboratuvar veya saha ortamında maksimum oksijen tüketim kapasitesinin saptanması Astımlı sporcuların takibi ve spor yapabilme izinleri için ilgili testler sağlanıyor.