ORTOPEDİ & SPOR TRAVMATOLOJİSİ
FIFA MEDICAL CENTRE OF EXCELLENCE

RADYOLOJİ

"Acıbadem Sports" Sporcu Sağlığı Merkezi iki kıtayı birbirine bağlayan İstanbul'da, tam donanımlı Acıbadem Fulya Hastanesi'nin hemen yanında 4.500 metrekarelik alan üzerinde hizmet vermektedir ve FIFA Medical Centre of Excellence sertifikasının 2012'den beri Türkiye’deki ilk ve tek sahibi konumundadır.

Radyoloji

3 Tesla MR cihazı ile diz, omuz, el-ayak bileği, kalça, dirsek gibi tüm eklemler, ekstremitelere ait tüm kas - iskelet MR incelemeleri, MR artrografi incelemeleri, servikal – torakal – lomber omurga MR incelemeleri yapılabiliyor. Kıkırdak hasarına yönelik ayrıntılı renkli MR ile tedaviye yanıt takip edilebiliyor. Cihazın iç çapının normalden geniş olması klostrofobik hastaları için avantaj yaratıyor; hastalar yarı açık olarak da kabul ediliyor.

128 kesitli BT (Bilgisayarlı Tomografi) cihazı ile tüm kas-iskelet incelemeleri ve ileri tetkik uygulamaları yapılabiliyor. Son teknolojideki BT cihazı ile noninvaziv yöntemle sadece damardan verilen kontrast madde ile ekstremite anjiografileri yapılıyor.

Skolyoz çekimleri ve ortoröntgeni de içeren tüm direkt grafi incelemeleri en son teknoloji ile dijital sistemlerle çekiliyor. Hastaların tüm incelemeleri PACS sistemine aktarılarak saklanıyor, değerlendirmeler dijital ortamda yapılabiliyor. İncelemeler, diğer hastanelerden de görülebilmekte, hastanın diğer hastanelerimizde olan tüm tetkikleri sistemimize yükleniyor.