ORTOPEDİ & SPOR TRAVMATOLOJİSİ
FIFA MEDICAL CENTRE OF EXCELLENCE

ACIBADEM SPORTS AKADEMİ

"Acıbadem Sports" Sporcu Sağlığı Merkezi iki kıtayı birbirine bağlayan İstanbul'da, tam donanımlı Acıbadem Fulya Hastanesi'nin hemen yanında 4.500 metrekarelik alan üzerinde hizmet vermektedir ve FIFA Medical Centre of Excellence sertifikasının 2012'den beri Türkiye’deki ilk ve tek sahibi konumundadır.

Acıbadem Sports Akademi

Acıbadem Sports Akademi, spor ve antrenman bilimi, spor teknolojileri, inovasyon, maç ve performans analizi, spor analitiği, koruyucu hekimlik, spor fizyolojisi, tedavi ve rehabilitasyon gibi birçok konuyu antrenör, kondisyoner, spor bilimci, hekim, fizyoterapist, veri analisti, akademisyen veya konulara ilgi duyan herkese düzenli eğitimler / kurslar ile aktarıldığı eğitim platformudur. 2017 yılında aktif eğitimlerine başlayan ASA; ilk sertifikalarını Sporda GPS Kullanımı ve Analizi ile Spor Teknolojileri ve Veri Analizi kursları ile vermiştir.

Bu eğitimlerin amacı Türk sporunda eksik olduğunu düşünüldüğü bilim ve teknoloji kullanımının sahada daha da yaygınlaşmasını sağlamak, etkin kullanım alanları yaratmak, teknolojik verileri analiz edip bilgiye çevirebilecek bireyler yetiştirilebilmek, ve bu bireylerin artık tüm takımların aradığı / aramak zorunda kalacağı donanımlı ekip elemanları olarak sektörde yer bulabilmelerini sağlamayı hedefliyor.

Acıbadem Üniversitesi, Türkiye Futbol Federasyonu ve spor teknoloji firmaları ile yapmış olduğu işbirlikleri ile eğitim verdiği alanları sürekli genişletmeyi amaçlıyor. Ekim 2018 tarihinden itibaren, Türkiye Futbol Federasyonu ile Acıbadem Üniversitesi arasında imzalanan eğitim protokolü çerçevesinde Sporcu Monitörizasyonu Eğitim programına da başlayan ASA, 2019 yılından itibaren TFF tarafından akredite edilecek sertifikaları veriyor.

Detaylı bilgiler ve ASA eğitimleri için https://acibademsportsevents.com/ linkine tıklayabilirsiniz.