Acıbadem Sports Akademi (ASA), Acıbadem Sports’un spor ve antrenman bilimi, spor teknolojileri ve inovasyon, maç ve performans analizi, spor analitiği, koruyucu hekimlik, spor fizyolojisi, tedavi ve rehabilitasyon gibi birçok konudaki bilgi ve birikimini antrenör, kondisyoner, spor bilimci, hekim, fizyoterapist, very analisti, akademisyen veya konulara ilgil duyan herkese düzenli eğitimler / kurslar ile aktarabileceği bir eğitim platformudur. 2017 senesinde aktif eğitimlerine başlayan ASA; ilk sertifikalarını Sporda GPS Kullanımı ve Analizi ile Spor Teknolojileri ve Veri Analizi kursları ile vermiştir. Bu ilk eğitimlerin asıl amacını Türk sporunda eksik olduğunu düşündüğümüz bilim ve teknoloji kullanımının sahada daha da yaygınlasmasını saglamak, etkin kullanım alanları yaratmak, teknolojik verileri analiz edip bilgiye çevirebilecek bireyler yetiştirilebilmek, ve bu bireylerin artık tüm takımların aradığı / aramak zorunda kalacağı donanımlı ekip elemanları olarak sektörde yer bulabilmelerini sağlamak olarak belirledik.

Hem Acıbadem Üniversitesi, hem Türkiye Futbol Federasyonu hem de spor teknolojisi firmaları ile olan işbirliklerimiz sayesinde eğitim verdiğimiz alanları sürekli genişletmeyi planlamaktayız.

Ekim 2018 tarihinden itibaren, Türkiye Futbol Federasyonu ile Acıbadem Üniversitesi arasında imzalanan eğitim protokolü çerçevesinde Sporcu Monitörizasyonu Eğitim programına da başlayacak olan ASA, 2019 senesinden itibaren de TFF tarafından akredite edilecek sertifikalar da vermeye başlayacaktır.

Detaylı bilgiler ve ASA eğitimleri için https://acibademsportsevents.com/ linkine tıklayabilirsiniz.